Açık Öğretim Lisesi

AÇIK ÖĞRETİM FAALİYETLERİNİN TANITILMASI VE BAŞLATILMASI AMACIYLA KATAR’A ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AÇIK ÖĞRETİM FAALİYETLERİNİN TANITILMASI VE BAŞLATILMASI AMACIYLA KATAR’A ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Katar’da bulunan resmî kurumlarımızdan ve vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine Katar Türk Okulu bünyesinde Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi kayıt işlemlerinin başlatılması okullarımızın tanıtımının yapılması ve Türk Eğitim sistemine erişiminde farkındalık ve bu konuda kamuoyu oluşturulması amacıyla Müsteşar Yardımcısı Ercan DEMİRCİ ve Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMİNİCİ tarafından 23-24 Ağustos tarihlerinde Katar’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.

 

Ziyaret kapsamında çeşitli temaslarda bulunulmuştur. Temaslar sırasında   ülkemiz adına faaliyet gösteren diğer kurumların temsilcileriyle görüşülmüş ve Bakanlığımız Açık Öğretim Okulları’nın eğitim faaliyetleri ile ilgili tanıtım ve bilgilendirmelerde bulunulmuştur. Yunus Emre Enstitüleri de ziyaret edilmiş, yapılan toplantılara adı geçen kurumların temsilcileri de katılmıştır.

 

Ziyaret sonucunda 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle Katar’da Açık Öğretim Faaliyetleri başlatılmış olup Katar Türk Okulu’nda kayıtlar alınmaya başlanmıştır.

 13-09-201713-09-201713-09-201713-09-2017

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500Teknikokullar, - MEBİM 444 06 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.