Açık Öğretim Lisesi

MALATYA’DA AÇIK ÖĞRETİM OKULLARI 2016/2 MEZUNLARINA DİPLOMALARI TÖRENLE TAKDİM EDİLDİ…

MALATYA’DA AÇIK ÖĞRETİM OKULLARI 2016/2 MEZUNLARINA DİPLOMALARI TÖRENLE TAKDİM EDİLDİ…

      

          Malatya Battalgazi Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen törenle mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi.

          Törene Vali Yardımcısı Mehmet Ali Aytaç,  Açık Öğretim Okulları Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ, İl Millî Eğitim Müdür Vekili ALİ DEMİR, İl Hayat Boyu Öğrenme Koordinatörü    Şube Müdürü Mehmet ATEŞ, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri, Açık Öğretim Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

          Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali DEMİR, “Ülkemizde 30 yılı aşan bir geçmişe sahip olan Açık Öğretim Sistemi, iki buçuk milyonu aşan mezunu ve iki buçuk milyona yaklaşan aktif ve pasif öğrencisiyle Eğitim Sistemimize bugüne kadar önemli katkılar sağlamıştır. Açık Öğretim Okulları bir şekilde örgün eğitimlerine devam edemeyenler için daima açık tutulan bir eğitim kapısı ve eğitimin her yaşta devam edebileceğinin göstergesidir. Hayatın getirdiği bazı zorluklara takılmayanların, bütün engellere rağmen öğrenimlerine devam etme gayreti gösterenlerin okullarıdır. Bu sebeple Açık Öğretim Okullarından mezun olmak takdire layık bir başarıdır. Ben bu başarıyı gösteren değerli öğrencilere ve siz değerli protokole saygılarımı sunar, öğrencilerimizin başarılarının devamını dilerim ”dedi.

         Açık Öğretim Okulları Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ konuşmasında; “Açık Öğretim Okulları örgün eğitime gidemeyen ya da başladıkları eğitimlerini çeşitli sebeplerle yarıda bırakan vatandaşlarımıza açılmış bir kapıdır. Türkiye genelinde yaklaşık üç milyona yakın kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır. Ek sınavlar hariç yılda en az üç dönem mezun veren Açık Öğretim Okullarımızdan kuruldukları 1992 yılından bugüne kadar, yaklaşık iki milyon öğrencimiz mezun olmuştur. Açık Öğretim Okullarının iş ve işlemleri Türkiye genelinde 3500 merkezden yürütülmektedir.” dedi.

        Açık Öğretim Okulları Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ; Açık Öğretim Okullarının günümüzdeki öneminden ve gelecek hedeflerinden bahsettikten sonra programda emeği geçenlere teşekkür ederek, mezun öğrencilerimizi kutladı ve başarılarının devamını diledi. Konuşmaların ardından Açık Öğretim Okullarını başarıyla tamamlayan öğrencilere diplomaları törenle takdim edildi.

 

31-05-201731-05-2017

 

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500Teknikokullar, - MEBİM 444 06 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.