Açık Öğretim Lisesi

Noterler Birliği ile diploma sorgulama protokolü imzalandı !

Noterler Birliği ile diploma sorgulama protokolü imzalandı !

 

Millî Eğitim Bakanlığı ile Noterler Birliği arasında, Açık Öğretim Okullarından mezun olan öğrencilerin diploma bilgilerinin incelenmesi ve sahte diplomaların tespiti için protokol imzalandı.

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Açık Öğretim Daire Başkanlığı tarafından yeni bir uygulama daha hayata geçirilmiştir. Bakanlığımızda pek çok ilke imza atan genel müdürlüğümüz, e-devlet üzerinden Açık Öğretim Okulları öğrencilerinin mezuniyet belgesi, öğrenci belgesi vb. belgelerin alınması uygulamasının ardından Türkiye Noterler Birliği ile imzalanan protokol ile de Açık Öğretim Okullarımızdan mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet ve diploma bilgilerinin teyitleri, Noterlerin kullandığı Bilgi Sistemi ile Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi arasında kurulan Web servisiyle yapılabilecektir. Bu uygulama ile diploma da sahteciliğin önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

 

MEB Tevfik İleri Toplantı Salonunda gerçekleşen törende Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Noterler Birliği Arasında Web Servisleri Aracılığıyla Açık Öğretim Okullarının Bilgi Paylaşımına Yönelik İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

 

Protokol imza töreni Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenici,  Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci ve Türkiye Noterler Birliği Başkanı Yunus Tutar’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

               Haberin devamı için tıklayınız


01-08-201701-08-201701-08-201701-08-201701-08-201701-08-2017

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500Teknikokullar, - MEBİM 444 06 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.