Açık Öğretim Lisesi

Uzaktan Öğrenme ve Materyal Geliştirme Konferansı

Uzaktan Öğrenme ve Materyal Geliştirme Konferansı

 

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi-2 kapsamında, ‘’Türkiye’de Uzaktan Öğrenme ve Materyal Geliştirme Konferansı’’ 13-14 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul Bayrampaşa Wish More Hotel’de gerçekleştirildi.

  

Konferansın açılış konuşmalarını Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektörü Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı yaptı.

  

Düzenlenen konferansta Londra üniversitesi Uluslararası Programlar Bölümünden Ormond Simpson, Akademisyen Jason Pennels ve Elazığ Fırat Üniversitesinden Doç. Dr. Bünyamin Atıcı’nın hayat boyu öğrenme yaklaşımıyla bireylerin eğitim süreçlerinin uzaktan öğrenmeyle desteklenmesi, özellikle açık okullarda daha etkin uzaktan öğrenme içeriklerinin hazırlanması konularında bilgilendirme toplantıları yapıldı.

  

Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenici’nin de katılımlarıyla Eskişehir Anadolu Üniversitesinde görevli Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın, Doç. Dr. Alper Tolga Kumtepe ve Doç. Dr. Hasan Çalışkan tarafından Türkiye’de Açık Öğretim Uygulamaları, Uzaktan Eğitim Materyallerinin Tasarımı,  Kazanımlara Dayalı İçerik Yazımı ve İçeriğin Görselleştirilmesi gibi konularda Açık Öğretim Okulları Ders Kitapları Hazırlama Biriminde görevli öğretmenlerle bilgilendirme toplantıları ve uygulamalı eğitimler düzenlendi.

  

Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü ve Ders Kitapları Hazırlama Birimi tarafından İstanbul genelindeki halk eğitim merkezinde görevli idarecilerin yer aldığı oturumlarda Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi, Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sistemi, Bilgi Yönetim Sistemi Menü Tanıtım İşlemleri ve İrtibat Bürolarının Görevleri, Sorunları ve Çözümleri, İçeriklerin Öğrenciye Ulaştırılması ve E- yaygın sisteminin kullanımı   konularına yer verildi

 

20-07-201720-07-201720-07-201720-07-2017

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500Teknikokullar, - MEBİM 444 06 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.