Açık Öğretim Lisesi

ÖNEMLİ DUYURU!

ÖNEMLİ DUYURU!

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2022-2 DÖNEMİ DİPLOMA İŞ VE İŞLEMLERİ

10.01.2020 tarih ve 750563 sayılı 2020/1 genelge kapsamında mezun olan öğrencilerimizin diploma iş ve işlemlerini "Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri" yürüteceklerdir. Bu nedenle, tüm yasal sorumluluk ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizin görev ve sorumluluğundadır.

Halk Eğitimi Merkezleri, 2022-2 Döneminde mezun olan öğrencilerimizin diploma iş ve işlemlerini; 17.05.2023-16.06.2023 tarihleri arasında yönerge metni ile birlikte Açık Öğretim Lisesi resmî web adresinde yayımlanan "Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri 2022-2 Döneminde Mezun Olanların Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu" doğrultusunda yapacaklardır.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri matbu diploma taleplerini, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kanalıyla MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirmesi gerekmektedir.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, mezun öğrencilerin diploma ile ilgili tüm iş ve işlemlerini, ortaöğretim kurumlarının ilgili mevzuat hükümlerine göre gerçekleştireceklerdir.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, mezun olan öğrencilerimize ait diploma evraklarının mevzuat çerçevesinde muhafaza edilmesinde birinci derecede sorumludurlar.

"Diploma Basımı" sırasında sehven yapılacak "Sisteme Kaydet" işlemleri veya yazıcıdan kaynaklı yanlış diploma basımları için "AÖL Bilgi İşlem Sistemi Mezuniyet İşlemleri" menüsü altında "Diploma İptal" menüsü kullanılacaktır. 

2022-2 dönemi mezun olan öğrencilerimize diplomalarını teslim ederken;

1. Öğrenci tarafından diploma defterine imza atılması,

2. Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemindeki "Diploma Takip" kısmına; "Diploma Öğrenci Tarafından Alındı" ibaresinin, diplomayı teslim eden görevli tarafından kaydedilmesi gerekmektedir. 

Aynı ilçede birden fazla Halk Eğitimi Merkezi olan ilçelerde, diploma basacak olan Halk Eğitimi Merkezleri yönerge metninin altında liste halinde belirtilmiştir. 

"10.01.2020 Tarih ve 750563 Sayılı 2020/1 Numaralı Genelge" için tıklayınız.

"Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu" için tıklayınız.

Aynı İlçede Birden Fazla Halk Eğitimi Merkezi Varsa Diploma Basacak ve Basmayacak Olan Halk Eğitimi Merkezleri Listesi" için tıklayınız.

"Diploma İş ve İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar" için tıklayınız.

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No 21 06500 Teknikokullar Yenimahalle/Ankara - MEBİM 444 06 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.